logotype
02
Cze
  Relacja z zebrania Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii

 

W piątek 30 maja na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii  odbyło się spotkanie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. W krajowym składzie dwunastoosobowego zarządu znajduje się dwóch pracowników Instytutu Fizjoterapii: dr Jacek Łuniewski i dr hab. Jan Szczegielniak, prof. PO, pełniący funkcję wiceprzewodniczącego zarządu. W spotkaniu uczestniczyli również konsultanci wojewódzcy w dziedzinie fizjoterapii z całej Polski.

zarzad-fizjo 2014-05-30-9559-640x360

 

 

 

 

 

 

Na spotkaniu przedstawiono sprawozdanie konsultanta krajowego, losy ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, efekty współpracy międzynarodowej, a także omówiono perspektywy kształcenia podyplomowego fizjoterapeutów, ze szczególnym uwzględnieniem roli specjalizacji w zakresie fizjoterapii. Temu tematowi poświęcono odrębne spotkanie, na którym obecnych było ponad 80 specjalistów fizjoterapii z całej Polski. Spotkaniu przewodniczył prof. Jan Szczegielniak i z jego inicjatywy zakończyło się ono podpisaniem trzech dokumentów skierowanych do Przewodniczącego Rady Ministrów, dotyczących przyszłości zawodu fizjoterapeuty w Polsce.

 

Można śmiało powiedzieć, że opinia opolskiego środowiska fizjoterapeutów, a także Instytutu Fizjoterapii przy Politechnice Opolskiej, odgrywa znaczącą rolę w kształtowaniu standardów i trendów w obszarze fizjoterapii w Polsce.

 

Źródło

zarzad-fizjo 2014-05-30-9560-640x360