logotype
02
Cze
  Relacja z II Opolskiego Festiwalu Fizjoterapii

31 maja 2014 r. odbył się II Opolski Festiwal Fizjoterapii organizowany przez pracowników Instytutu Fizjoterapii na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii oraz Polskie Towarzystwo Fizjoterapii Oddział Opolski. Dzięki licznemu uczestnictwu wielu wspaniałych gości z całego kraju, dzień stał się świętem polskiej fizjoterapii.

Po raz kolejny, w trakcie uroczystości przyznano zaszczytne odznaczenie „Gwiazdy Fizjoterapii”, które w tym roku otrzymał pan profesor Tadeusz Skolimowski,  człowiek niezwykle zasłuży dla rozwoju tej dziedziny nauki. Pan profesor wygłosił wykład, który był podsumowaniem jego wieloletniej pracy – propagowania aktywności fizycznej w życiu człowieka i jej wpływu na przeciwdziałanie zaburzeniom i chorobom. Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla tegorocznej „Gwiazdy” w postaci filmu, w którym na jej temat wypowiadają się najbliżsi wspópracownicy oraz rodzina. Gratulacje przekazał laureatowi rektor uczelni prof. Marek Tukiendorf , który zapewnił, że wśród wszystkich, przyznawanych w festiwalowym  Opolu  gwiazd, te fizjoterapii są dla uczelni najważniesze.

Wyróżnienie wręczył Paweł Kukiz – niejednokrotna gwiazda Festiwalu Piosenki Polskiej,  który zaskoczył wszystkich gości wykonując na żywo jeden ze swoich znanych utworów muzycznych. Uroczystości towarzyszyły nieustające brawa, wzruszenie, i piękna oprawa muzyczna.

Nie spodziewałem się usłyszeć tylu, miłych słów – powiedział profesor – jestem wszystkim bardzo zachwycony!

W kolejnych częściach festiwalu odbyła się sesja prac naukowych studentów, którzy zaprezentowali szeroki wachlarz własnych zainteresowań i działań w dziedzinie fizjoterapii. Najlepszym prelegentom przyznano nagrody. Odbył się również konkurs wiedzy dla studentów i absolwentów, który przebiegał w trzech kategoriach o zróżnicowanej trudności pytań i zakresie tematycznym –  „Debiuty” „Premiery” i „Talenty”. Wartość nagród, które można było wygrać w tym roku przekroczyła kwotę 10 000 zł. W czwartej części festiwalu uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych praktycznych warsztatach. Tematyka szkoleń dotyczyła nowoczesnych metod diagnozowania i leczenia skolioz, zaburzeń stawowych i mięśniowo-powięziowych, oraz fizjoterapii zwierząt.

Uroczystego zamknięcia festiwalu dokonał  dr hab. Jan Szczegielniak, prof. PO, który podziękował uczestnikom i wręczył nagrody wyróżnionym.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Fotorelacja na stronie Politechniki Opolskiej

Artykuł na stronie Politechniki Opolskiej

Artykuł w NTO